HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Frustrācija  (Read 2939 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jesse

 • Offline Offline
 • Posts: 1
Frustrācija
« on: 06.07.2012 06:20:09 »

Sveicināti, visi, kas šo lasīs, kas piedzīvojuši pirmo ziņu un kas vēl uzzinās. Situācija tāda, ka pirms pāris mēn uzzināju, ka esmu HIV+. Morāli it kā vienmēr esmu gatavs visam ļaunākajam. Rezultāti kavējās, tāpēc uzreiz sapratu, ka kaut kas nav kārtībā. Man paziņoja, ka esmu inficēts. Kad paziņoja, uztvēru vēsi, racionāli, bet morāli tikai tas ir manā prātā, nezinu kā justies un kā tālāk rīkoties, jo emocijas šo faktu vēl nav pieņēmušas kā prāts. Zinu pēc pieredzes, lai tiktu tam pāri ir jānokrīt ļoti diļi un sāpīgi, bet dzīve padarījusi vairs ne tik emocionālu (teiksim sausu), ka gribās, bet nevaru pat izraudāties. Mans prāts un apziņa sūta signālus, ka tas na tik sāpīgi, kā zaudēt kādu tuvu, ka tas nav pasaules gals, bet kā lai izlādēju emociju un tieku tam pāri? ;(
Logged

and

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 216
 • Status: HIV+
Re: Frustrācija
« Reply #1 on: 06.07.2012 19:26:35 »

Infekcija nav ne dzīves ne pasaules gals ;)
Galvenais – nesēdēt vienam, lai būtu ar kam atklāti parunāt…
Logged

Roberts

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 24
Re: Frustrācija
« Reply #2 on: 14.07.2012 20:35:13 »

piekritu sacitajam :ok:
Logged

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173
Re: Frustrācija
« Reply #3 on: 15.07.2012 19:32:30 »

Nu jā... Nu ko nu... Jādzīvo tik tālāk... Ar HIV vai bez - pulkstenim ir vienalga, tas tik skaita minutes un gadus... Dzīve nekad neapstājas, kāmēr Tu jūti, ka esi dzīvs... Protams, dzīve ar HIV jau ir citāda - te bez diskusijām... Vienkārši, pakāpeniski nāks šī "citāduma" apziņa... Variantu nav, diemžēl, un diemžēl tas pulkstenis sāk iet stipri ātrāk...
Logged

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173
Re: Frustrācija
« Reply #4 on: 19.12.2013 21:32:36 »

Līdz ar HIV diagnozi dzīve nav beigusies, pat ja tā liekas,  savām acīm ieraugot testa rezultātu. Tu esi tāds pats cilvēks, kā biji – tas pats augums un tā pati dvēsele. Protams fakts, ka tagad esi HIV-pozitīvs, ir pietiekami šokejošs, jo šis ir tāds notikums, ko neesi piedzīvojis agrāk un nepiedzīvosi vairs nekad – pilnībā izārstēties nav iespējams. Bet Tu esi cilvēks, un cilvēki ir ļoti pielāgoties spējīgas būtnes, izdzīvo visgrūtākajos apstākļos – tāda ir mūsu daba. Jā, dzīve tagad būs mainījusies, bet pati dzīve arī ir nemitīgas pārmaiņas, bieži vien nebūt ne tās labas. Tu vienkārši izdarīsi visu, lai pielāgotos jaunajiem apstākļiem un baudītu dzīvi tālāk. Tevī noteikti ir spēks, lai sadzīvotu ar HIV!
Jā, visi tie stāsti... Gan par tiem un no tiem, kuri laimīgi dzīvo, gan par tiem un no tiem, kuri lēnām mirst... Aizmirsti visus stāstus un veido savu personisku dzīves ar HIV pieredzi, jo katra cilvēka dzīve ir unikālā tieši ar savu notikumu un to seku komplektu.   Nav nozīmes tam, vai Tu tici uz likteni, vai netici. Netērē dzīves spēkus, lai izzīlētu savu HIV ietekmēto nākotni, jo nākotnē ar Tevi notiks tas, kam pamatā būs Tava uzvedība šeit un tagad.
Tieši pie savas uzvedības ikdienā Tev tagad nāksies piedomāt. Centies piekopt pēc iespējas veselīgāku dzīvesveidu. Ieteikumi te būtu tik pat seni, kā pati civilizācija: pareizais ēdiens pareizajos laikos, pietiekamas fiziskās aktivitātes, pilnvērtīgs miegs, ērts un gadalaikam atbilstošs apģērbs, sevis kopšana, pēc iespējas mazāk kaitīgu aizraušanos, labas attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem, atbilstošs Tavām spējām darbs. Pilnīgi iespējams, ka tieši šobrīd, kad Tev atkal stāsta šos garlaicīgus sen zināmus “patiesos vārdus”, Tevi parņem niknums, jo Tev ir HIV,  bet nav nedz naudas, nedz darba, nedz māju, un prāts nesas tikai uz... Tici – HIV var kļūt par robežšķirtni Tavā dzīvē, jo Tev radīsies dzinulis sakārtot dzīvi tā, lai par spīti visam nodzīvotu vēl ilgu un krāsainu mūžu. Atmet niknumu, jo tas ir ļoti bīstams, ne tikai apkārtējiem, bet arī Tev pašam – tas iztukšos Tevi gan garīgi, gan fiziski, izspiedīs Tevi, ka citronu. Tev apkārt ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir labvēlīgi noskaņoti pret Tevi, un gatavi mierīgi un nosvērti palīdzēt... ja arī Tu pats gribēsi palīdzēt sev. Un atceries, ka “veselīgs dzīvesveids” nebūt nav ārstu izdomāts mīts!
Tā kā Tevī tagad ir vīruss, kas centīsies sagraut Tava organisma aizsargspējas, tad Tev vajadzēs pēc iespējas izsargāties no saaukstēšanās, no cilvēkiem, kuri slimi ar tuberkulozi, sēnītēm, un būtu apsveicami vakcinēties pret dažādām infekcijām. Citīgi uzkopt savu mitekli un ieviest ideālu kārtību savā mutē – ir ārkārtīgi svarīgi. Atceries par ģimenes ārstu un iekal sev galvā, ka vismaz trīs reizes gadā Tev noteikti jāaiziet pie infekcionista un jānodod ar HIV saistītas analīzes! Ja Tev ir mājdzīvnieki, Tu noteikti esi laimīgais, bet Taviem mīluliem jābūt izpotētiem pret dažādām kaitēm, kas var būt ļoti bīstamas tieši Tev un tieši HIV dēļ. Un mazgā rokas!
Samazini stresu jeb, citiem vārdiem, nevēlamu spriedzi. Vismaz sešas stundas miega un kaut vai ikdienas vingrošana mājās – ir labākie līdzekļi pret stresu. Bez tā, regulāra un mērena fiziska slodze stiprinās Tavus muskuļus un neļaus tiem iet zudumā, kas ir ļoti svarīgi inficētajiem ar HIV.
Jā, bet Tev tomēr ir HIV. Tas nozīmē, ka zināmos apstākļos Tu apdraud citus. Nav vēlams, lai citi saskartos kailām rokām ar Tavām asinīm. Nav vēlams, lai kādam citam būtu brīva pieeja Tavām skuveklim vai citiem dzelžiem ķermeņa kopšanai. Kaut vai risks nav liels, tomēr... Ja Tu mājās lieto špricējamās zāles (nu nedomā uzreiz ko sliktu, tas var būt arī insulīns vai vitamīni), tad noteikti vāc visas adatas kopā kādā aizskrūvējamā traukā, lai neviens nevarētu ar tām sadurties.
Un sekss, mīļo Draug, turpmāk tikai ar prezervatīvu. Tēv jau stastīja par to, testu veicot, tas ir nopietni!
Teikt citiem par savu HIV vai neteikt? Šis ir ļoti smags jautājums un katrs rīkojas pēc savas saprašanas. Ja Tu ar savu uzvedību neapdraudi neviena, ja Tu  dzīvo vienmēr ar neaptumšotu prātu, Tu vari klusēt. Bet kāds uzticams cilvēks noteikti jāatrod, lai vismaz kāds zinātu par Tavu HIV infekciju. It īpaši, ja Tev jau nozīmēta HIV infekcijas ārstēšana, mazums kas var notikt dzīvē, bet zāļu lietošanu pārtraukt nedrīkst.
Jā, par tām zālēm. Ja gadījumā uzzināji pārāk vēlu, ka esi inficēts ar HIV, tad organisma aizsargspējas var jau būt tiktāl samazinājušas (to sauc par AIDS), ka Tev uzreiz piedāvās ārstēties ar zālēm. Nebaidies no tā! Ārstējies! Zālēm pateicoties, vēl joprojām ir dzīvi cilvēki, kuriem HIV atrada pirms divdesmit un vairāk gadiem. Tu noteikti apgriezīsi visu internetu kājām gaisā, lasot par zālēm pret HIV, bet lai ko Tu tur neizlasītu, zini – cilvēki medz noliegt problēmas līdz problēma skar katru personīgi. Tu noteikti esi saprātīgs un izlemsi vispareizāk, un tas būs Tavs lēmums. Un Tev būs arī ārsts...
... un Tev ir un būs gudri un atsaucīgi cilvēki blakus... vienmēr... tikai proti viņus ieraudzīt...
Logged
Pages: [1]   Go Up