HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Uzsākt ARVT ātrāk, lai pēc tam pārtrauktu  (Read 1911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexl

  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 173
Uzsākt ARVT ātrāk, lai pēc tam pārtrauktu
« on: 11.07.2013 17:43:49 »

Ārsta Lorena Hokeli (Laurent Hocqueloux), Orleānas slimnīca, Francija uzstāšanās. IAS konference, 2013.
Antiretrovīrusu terapijas uzsākšana personām, kam CD4 skaits ir lielāks par 500 šūnām/ml var palielināt iespējamību, ka viņi varēs ilgāku laiku kontrolēt infekciju bez nepieciešamības ilgstoši lietot antiretrovīrusu preparātus – parādīja pētījuma, ar ko iepazīstināja HIV/AIDS speciālistu Asociācijas Konferencē (IAS), rezultāti.
Pētnieki tika noskaidrojuši, ka personām, kas uzsākušas antiretrovīrusu terapiju pie augstāka par 500 CD4 šūnu līmeņa, bija mazāks skaits latento šūnu, kas kalpo kā HIV rezervuāri, salīdzinot ar tiem, kas sākuši ārstēšanu pie mazāka CD4 šūnu skaita.
Šī pētījuma dati ir svarīgi divu galveno domstarpību HIV ārstēšanas sfērā atrisināšanai, konkrēti: labākais laiks antiretrovīrusu terapijas uzsākšanai un metodes, kas izārstētu no HIV, atrašana. Ar katru dienu aizvien vairāk speciālistu piekrīt tam, ka terapija jāuzsāk līdz tam brīdim, kad CD4 šūnu skaits noslīd zem 500. Pie agras terapijas uzsākšanas priekšrocībām pieder arī labvēlīgāks rezultāts attiecībā uz HIV inficēto personu veselību un HIV nodošanas citām personām riska samazināšanās.
Pētnieki domā, ka HIV inficētās personas, kas uzsāk antiretrovīrusu terapiju pie augstāka līmeņa, var kļūt par piemērotiem kandidātiem tālāku pētījumu veikšanai, lai rastu atbildi uz jautājumu: vai ir iespējams ilgstoši kontrolēt infekciju, ja pēc kāda noteikta laika terapijas saņemšana tiek pārtraukta?
Antiretrovīrusu terapijas lietošana var efektīvi samazināt vīrusu slodzes līmeni asinīs līdz nenosakāmam (līmenis, kuru nevar noteikt ar lielāko daļu plaši pielietojamām metodēm). Nenosakāma vīrusu slodze nenozīmē, ka organisms ir pilnībā atbrīvojies no HIV. Vīrusa gēnu materiāla (DNS) rezervuāri imūnšūnās, kuras „atpūšas” (latentajās), tomēr var ātri izraisīt vīrusu slodzes palielināšanos pēc terapijas pārtraukšanas. Franču pētnieki tādus rezervuārus novēroja 309 cilvēkiem ar HIV, kas bija uzsākuši antiretrovīrusu terapiju. Tāpat arī viņi sīkāk izpētīja šo dalībnieku imunitātes funkcijas citus rādītājus.
Pētnieki noskaidroja, ka personām, kas bija uzsākušas terapiju pie 500 un vairāk šūnu/ml CD4 līmeņa, bija lielāka tendence uz šo šūnu līmeņa un citu imunitātes rādītāju normalizēšanos nekā tiem, kas uzsāka terapiju pie zemāka CD4 šūnu līmeņa. Piedevām, personām ar par 500 lielāku CD4 šūnu skaitu tika noteikts arī mazāks HIV rezervuāru skaits. Minētie rezultāti pieļauj, ka personas, kas uzsāk terapiju pie augstāka CD4 šūnu līmeņa, iespējams varēs kontrolēt vīrusu slodzi ilgāku laiku pēc antiretrovīrusu terapijas pārtraukšanas.
Šīs konferences sesijas priekšsēdētājs, profesors Robs Mērfijs teica, ka parādītie rezultāti bija „pietiekoši spēcīgs” arguments terapijas uzsākšanas pie augstāka CD4 šūnu skaita atbalstam.
Logged
Pages: [1]   Go Up