HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: HIV un C hepatīts  (Read 3971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173
HIV un C hepatīts
« on: 25.06.2011 17:38:08 »

http://www.apvienibahiv.lv/index.php?p=9628&lang=886&a=2&b=1&lbu=15824
Cilvēkiem ar C hepatītu - agrīnu un plaši pieejamu piekļuvi jauniem tiešas iedarbības antivīrusu preparātiem!
Tiešas iedarbības antivīrusu preparāti izraisīs revolūciju C hepatīta ārstēšanā, jo garantē daudz lielāku izārstēšanās iespējamību un potenciāli daudz īsāku terapijas laiku. Šo jauno ārstēšanās režīmu izpētes rezultāti dos cerību tiem cilvēkiem, kas nepanes ārstēšanu ar interferonu, kā arī tiem, kam ir bīstami lietot interferonu. Kaut gan daudziem šie preparāti ir steidzami nepieciešami viņu veselības stāvokļa dēļ, viņi tiem tomēr nevarēs piekļūt līdz brīdim, kamēr šie preparāti netiks apstiprināti.2011. gadā no 3. līdz 5. jūnijam Spānijas pilsētā Sitžesē pulcējās 50 aktīvisti, kā arī pētnieki, klīnicisti, farmācijas rūpniecības un regulējošo iestāžu pārstāvji, lai apspriestu agrīnu un plaši pieejamu piekļuvi jauniem tiešas iedarbības antivīrusu preparātiem (TIP) cilvēkiem ar C hepatītu.
Tiešas iedarbības antivīrusu preparāti izraisīs revolūciju C hepatīta ārstēšanā, jo garantē daudz lielāku izārstēšanās iespējamību un potenciāli daudz īsāku terapijas laiku. Kaut gan daudziem šie preparāti ir steidzami nepieciešami viņu veselības stāvokļa dēļ, viņi tiem tomēr nevarēs piekļūt līdz brīdim, kamēr šie preparāti netiks apstiprināti. Divus pirmos tiešas iedarbības preparātus – bocepreviru (Victrelis®) un telapreviru (Incivek®) nesen apstiprināja ASV produktu un zāļu kvalitātes kontroles pārvalde (FDA). Tagad tie gaida Eiropas medicīnas aģentūras (EMЕA) apstiprinājumu, kas, iespējams, notiks gada beigās. Abus preparātus lieto kombinācijā ar interferonu un ribavirīnu (mūsdienu ārstēšanas standarts). Perorālais ārstēšanas režīms un ārstēšanas režīms bez interferona atrodas pētījumu procesā.
Šo jauno ārstēšanās režīmu izpētes rezultāti dos cerību tiem cilvēkiem, kas nepanes ārstēšanu ar interferonu, kā arī tiem, kam ir bīstami lietot interferonu. Tikšanās dalībnieki uzsvēra, ka ir nepieciešams nodrošināt agrīnu piekļuvi preparātiem tiem, kurus ir „grūti ārstēt”. Tajā skaitā ir tie, kam ir tādi medicīniski sarežģījumi kā vairākas vīrusu infekcijas – AIDS un C hepatīts vai aknu ciroze, kam ir bijusi aknu transplantācija vai kas gaida uz aknu transplantāciju, kā arī tādu grupu pārstāvji, kas lieto narkotikas. Vislielāko nepieciešamību piekļūt jaunajai ārstēšanas metodei izjūt tie, kam ir ieilgusī ārstēšanas stadija un kuriem nav citu ārstēšanas iespēju, tāpēc viņi nevar gaidīt, kamēr jaunie preparāti tiks apstiprināti. Pacientu pārstāvji vērsās pie pētniekiem un farmācijas kompānijām ar lūgumu paralēli klīnisko pētījumu trešajai fāzei veikt tās populācijas daļas ārstēšanu ar jaunajiem preparātiem, kurus ir „grūti ārstēt”. Pēc atbalsta šādam ierosinājumam viņi vērsās arī pie regulējošām iestādēm. Pacienti pauda arī nepieciešamību harmonizēt agrīno piekļuvi preparātiem un aprūpes sistēmu, kas patlaban daudzās Eiropas valstīs stipri atšķiras, un aicināja ES noteikt daudz konkrētākus un saskaņotākus noteikumus. Agrīnās piekļuves procesa laikā kompānijām preparāti ir jādod bez maksas, kaut arī dažas valstis (piemēram, Francija) par to maksā. Pacientu pārstāvjiem visos līmeņos ir jāpiedalās lēmumu pieņemšanā. Kritiski svarīgi ir izpētīt farmakokinētiku, zāļu efektivitāti un cilvēku drošību, kas jaunos preparātus reāli lietos visā pasaulē. Ir jānovērtē, kā jaunie tiešas iedarbības preparāti mijiedarbojas ar antiretrovīrusu preparātiem, ko izmanto HIV ārstēšanai, ar buprenorfīnu un metadonu, ar imunosupresoriem, antidepresantiem un citiem medikamentiem, kurus parasti var izmantot cilvēkiem, kam ir C hepatīts.  Pētniekus un kompānijas lūdza dalīties ar informāciju uzreiz, kad ir kādi jaunumi. Pacientu pārstāvji tāpat lūdza kompānijas iesaistīt vinus informatīvās saskaņošanas izstrādē, kā arī padomēs, kas veic notiekošo pētījumu datu monitoringu un drošības uzraudzību. Šobrīd Eiropas AIDS Ārstēšanas Grupa (EATG) plāno tikšanos ar dažu Eiropas valstu (Francijas, Spānijas, Itālijas u.c.) regulējošajām aģentūrām, lai apspriestu piegāžu iespējamo harmonizēšanu, kā arī jauno preparātu agrīnas un paplašinātas piekļuves noteikumus un ārstēšanas programmas attīstību. Tāpat EATG Eiropas Parlamenta līmenī strādās pie preparātu cenu veidošanas ES valstīs.
Logged

Roberts

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 24
HIV un C hepatīts
« Reply #1 on: 10.09.2011 11:42:21 »

man jautajums ka iskatas hivs un chepatits kopa kadas ir prognozes :cry:
Logged

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173
Re: Ko visi klusee?
« Reply #2 on: 10.09.2011 14:21:53 »

Rekomendācijas pacientiem ar HIV un C hepatītu: testēšana, ārstēšana, atbalsts. Grāmata inficētajiem ar HIV/HCV un ārstniecības personām vieglajā valodā. http://www.apvienibahiv.lv/docs/729/projekti_2010/HCV_Broshura_saitam.pdf
Logged

Roberts

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 24
Re: HIV un C hepatīts
« Reply #3 on: 12.09.2011 07:51:42 »

paldies pa informaciju :roze:
Logged

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173

No 2012. gada 01. janvāra no pacientu iemaksas un citiem līdzmaksājumiem par veselības aprūpes pakalpojumiem tiks atbrīvotas tikai trūcīgās personas, kam vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 90 latu pēc nodokļu nomaksas. Tai pat laikā trūcīgām personām vairs netiks kompensēta slimnīcā izveidoto viesnīcas tipa gultu apmaksa. Uz diagnozi ”Vīrushepatīti” zāļu iegādes kompensācijas apmērs saglabāsies 75%, no kā būs ieguvēji vismaz 950 C hepatīta pacienti.
Logged

alexl

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 173
Re: HIV un C hepatīts
« Reply #5 on: 24.10.2013 19:02:54 »

Vairāku pētījumu rezultāti apliecināja, ka jaunais tiešas iedarbības antivīrusu preparāts (TIP) izraisīs revolucionāras pārmaiņas C hepatīta ārstēšanā, ko izmanto C hepatīta un HIV koinfekcijas gadījumos.
C hepatīta vīrusa izraisītās aknu slimības ir galvenais to pacientu nāves iemesls, kas ir inficēti ar HIV un VHC. C hepatīta ārstēšanas standartshēmā iekļauta pegilētā interferona un ribavirīna izmantošana. Terapijas mērķis – pilnīga izārstēšana (literatūrā bieži izmanto terminu – noturīga virusoloģiska atbilde uz ārstēšanu). Tomēr šī ārstēšana var izraisīt nopietnas blaknes un ne vienmēr ir veiksmīga. 
Pievienojot C hepatīta vīrusa proteāzes inhibitoru, izdevās panākt labākus ārstēšanas rezultātus. Tagad šajā grupā pieejami divi preparāti: telaprevīrs (Incivo, Incivec) un boceprevīrs (Victrelis). Taču to lietošana ir saistīta ar nopietnu blakņu rašanos, preparātu lietošanas shēma ir sarežģīta un šie preparāti var nevēlami mijiedarboties ar dažiem antiretrovīrusu preparātiem. 
************************************************************
Bet šobrīd tiek izstrādāti daži mazāktoksiski un daudz efektīvāki tiešas iedarbības antivīrusu preparāti, tajā skaitā proteāzes inhibitors – simeprevīrs. Pētījuma rezultāti apstiprināja preparāta efektivitāti kombinācijā ar pegilēto interferonu un ribavirīnu, šo kombināciju izmantojot gan tiem pacientiem, kas pirmoreiz uzsāk C hepatīta ārstēšanu, gan tādiem, kam iepriekšējie ārstēšanas kursi izrādījušies nesekmīgi.  
Eksistē vairāki C hepatīta vīrusu veidi, kas atšķirīgi reaģē uz ārstēšanu. Genotipu 1 un 4 izraisītā infekcija parasti daudz grūtāk pakļaujas ārstēšanai. Kā atklājies šajā pētījumā, cilvēkiem, kam ir HIV un C hepatīta koinfekcijas genotips 1, divpadsmit nedēļas pēc ārstēšanas beigām  terapeitiskais efekts saglabājās 79% dalībnieku, kuri ārstējās pirmoreiz, un 57% cilvēku, kuri iepriekš bija ārstēti, taču nesekmīgi (dalībnieki ar atbildes reakciju “nulle”). 
Preparāts izrādījās maztoksisks un pacienti to viegli panesa. Nevēlamās blaknes, kas visbiežāk parādījās, bija nogurums, slikta dūša, izsitumi, ādas nieze, kā arī asinsrites traucējumi.
Cits pētījums parādīja, ka ārstēšanas shēma, kas balstīta uz preparāta simeprevīrs izmantošanu, ir efektīva tiem pacientiem, kuri inficēti ar C hepatīta vīrusa genotipu 4. Četras nedēļas pēc ārstēšanas kursa beigām sasniegtais terapeitiskais efekts saglabājās 90% dalībnieku, kuri pirmoreiz izgāja ārstēšanas kursu, un 67% dalībnieku ar infekcijas recidīvu (personas, kam iepriekš bija sasniegts terapeitiskais efekts, bet pēc terapijas beigšanas vīrusu slodze atkal kļuva nosakāma).
************************************************************
VHC proteāzes inhibitora – faldaprevīra – izmantošana arī asociējas ar agrīnu atbildes reakciju uz ārstēšanu.
308 cilvēki ar C hepatīta un HIV koinfekciju lietoja faldaprevīru kopā ar pegilēto interferonu un ribavirīnu. Pētījuma dalībnieki, kur katrs uzņēma vienu no trim izmēģināmām faldaprevīra devām, izgāja 12 vai 24 nedēļu ārstēšanās kursu. Aptuveni piektā daļa pētījuma dalībnieku iepriekš bija piedzīvojuši neveiksmīgu C hepatīta ārstēšanas kursu. 
74% dalībnieku ārstēšanas terapeitiskais efekts saglabājās četras nedēļas pēc ārstēšanas kursa beigām. Vislabākais terapeitiskais efekts (84% līmenī) novērots personām, kuras 24 nedēļas uzņēma pašu lielāko preparāta devu. 
************************************************************
Atsauces uz materiāliem angļu valodā skatieties http://www.apvienibahiv.lv/novosti-na-russkom/novye-preparaty-dlja-lechenija-virusnogo-gepatita-s---simeprevir-i-faldaprevir
Logged

disidents

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 79
Gandrīz uzvara! Re: HIV un C hepatīts
« Reply #6 on: 02.09.2015 20:31:20 »

http://tap.mk.gov.lv/mk/mksedes/saraksts/protokols/?protokols=2015-08-25 slēgtās valdības sēdes protokola 44.§
Informatīvais ziņojums "Par priekšlikumiem valsts budžeta izdevumiem 2016.gadam un ietvaram 2016.-2018.gadam"
TA-1830-IP 10. Atbalstīt papildu izdevumus neatliekamiem pasākumiem, tajā skaitā no Veselības ministrijai papildus paredzētajiem līdzekļiem 4 217 280 EUR novirzīt kompensējamo medikamentu apmaksai C-hepatīta un HIV/AIDS pacientiem
Logged
Pages: [1]   Go Up