HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: HIV+ pacientu pieņemšanas LICā reorganizācija  (Read 733 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

disidents

  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 79

No šā gada 1. oktobra Latvijas Infektoloģijas centra ambulatorajā nodaļā tiks citādi organizēta pacientu pieņemšana un analīžu nodošana.
1. Tiks ieviesta visu ambulatoro pacientu kopēja reģistrācija neatkarīgi no diagnozes. HIV pozitīvajiem pacientiem būs jāievēro kopējā kārtība – pieraksts uz pieņemšanu pie ārsta notiks pēc personas koda un pierakstu veiks reģistratori.
2. Ārsti tāpat kā iepriekš pieņems 2. stāvā, taču viņi nespecializēsies tikai uz HIV pozitīviem cilvēkiem, pieņems visus pacientus ar dažādām infekcijas slimībām. 
3. Laboratorija būs kopēja un tiks atvērta 1. stāvā Latvijas Infektoloģijas centra spārnā, kas patlaban ir slēgts apmeklētājiem. Tur būs trīs analīžu nodošanas kabineti. Maksa «par mēģenēm» tiks ņemta atsevišķā kasē, turklāt pirms tam nevajadzēs iet pie medmāsas. Ārsti norīkojumu uz analīzēm izsniegs grāmatiņu formātā – līdzīgas tām kādas tagad izsniedz ģimenes ārsti. Rinda uz analīžu nodošanu tiks regulēta vai nu ar luksoforiņu, kas rādīs sarkanu-zaļu krāsu, vai ar talonu sistēmu, kā tas ir bankās.
Pārmaiņas vajadzīgas tāpēc, ka ārsti-hepatologi ir pārāk noslogoti ar darbu – pacientiem ar hepatītu uz pieņemšanu pie ārsta jāgaida līdz pat trim mēnešiem, savukārt ārsti, kuri ārstē HIV infekciju, ir salīdzinoši brīvi. Turklāt nodaļā katastrofāli trūkst medmāsas, bet parastām reģistratorēm medicīniskā izglītība nav vajadzīga un viņu alga būs adekvāta darba pienākumiem.
Logged
Pages: [1]   Go Up