HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Zidovudīns  (Read 2245 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

disidents

  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 79
Zidovudīns
« on: 06.08.2011 17:37:40 »

Franču zinātnieks Luijs Brouers savas grāmatas «Farmaceitiskā un pārtikas produktu mafija» sadaļā «Farmaceitisko laboratoriju virskundzības piemērs un slepenā sazvērestība starp politiķiem un farmaceitiem» par AZT izrakstīšana AIDS ārstēšanai raksta:
„Šis preparāts, kuru plaši pielieto AIDS slimniekiem, nav no jauna izgudrots un paredzēts tieši šīs briesmīgās slimības ārstēšanai. Firmas «...» laboratorijas, kas ir šo zāļu autori un izstrādātāji, 25 gadus veica eksperimentus, ārstējot onkoloģiskos slimniekus. Toreiz šo zāļu hematoloģiskais toksiskums bija pārāk augsts un tādēļ laboratorijas neuzdrošinājās šīs zāles laist tirgū. Bet 1986. gadā strauji augošais saslimšanu skaits ar AIDS sāka formēt daudzsološu tirgu. Firmas «...» laboratorijas, kurām AZT izstrāde bija izmaksājusi pārāk dārgi, lai šīs zāles vienkārši aizmirstu, nosprieda, ka būtu ļoti izdevīgi tās izmantot AIDS ārstēšanā. Firmas «Food and Drug Administration» aizgādībā šīs laboratorijas veica pirmos dubultos klīniskos pētījumus, bez kontroles ar placebo izmantošanu.”
Tā ārstniecības zāļu tirgū parādījās preparāts AZT – vienīgais, kuru lietoja AIDS ārstēšanai. Tomēr tādā steigā veiktie eksperimenti zinātnieku aprindās izsauca nopietnu kritiku. Lūk, kādas ir žurnāla «New York Native» korespondenta Džona Loristena, kurš sekoja izmēģinājumiem, domas: „Šie izmēģinājumi tika veikti ne tikai ļoti pavirši, bet tie bez tam bija blēdīgi.”
Kā šāds preparāts, kas hematoloģiski ir ļoti toksisks, kuram ir pierādīts imunitāti nomācošs efekts, kā arī nopietnas blakus iedarbības un varbūtība izsaukt onkoloģiskas saslimšanas, var tikt izmantots AIDS ārstēšanā? Ārstējoties ar AZT, pazeminās imunitāte un paātrinās vīrusu replikācijas, citiem vārdiem, AZT paātrina AIDS slimnieku nāvi.
AIDS slimnieku organisms fiziski nevar izturēt preparāta AZT iedarbību, un viņi dodas aizsaulē ātrāk, nekā tas viņiem nolikts. Tā iemesls ir nekaunīgu un negodīgu subjektu grupas demonstrētais politiski farmaceitiskais avantūrisms. Attaisnots tiek viss, kas nāk par labu pasaules tautu depopulācijai. Kā redzam, tautu iznīcinošām „demokrātiskajām reformām” „nav alternatīvu”.
Saprātīgi būtu uzdot jautājumu, kādi tad finansu darījumi tika noslēgti, lai saņemtu atļauju šī preparāta pārdošanai, ja tā pārbaudes termiņi netika ieturēti un protokoli netika ievēroti? Būtu interesanti uzzināt «...» laboratoriju galveno akcionāru uzvārdus. Neapšaubāmi, to vidū varētu sastapt gan pazīstamu, gan jau sen aizmirstu politiķu un zinātnieku vārdus.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
27. jūnijā Nature Genetic ir publicēti pētījumu rezultāti, kas parāda, ka NRTI var izraisīt priekšlaicīgu novecošanu. Nukleozīdie atgriezeniskās transkriptāzes inhibitori (NRTI) bija pirmie preparāti, ko lietoja HIV terapijai, un pazīstamākais šīs klases pārstāvis ir zidovudīns.
Grupa no Ņūkāstlas Universitātes (Newcastle University) izpētīja cilvēku, kas saņem NRTI, muskuļu šūnas un konstatēja, ka viņu mitohondrijiem ir bojājumi, kādi raksturīgi padzīvojušiem cilvēkiem.
Mitohondriji ir šūnu enerģijas ģeneratori, novecojot mitohondrālā DNS uzkrāj mutācijas, nav pilnībā skaidrs, vai šīs mutācijas ir novecošanas cēlonis vai sekas, taču tā vai citādi, cilvēku, kas saņem NRTI, mitohondrijos ir redzama līdzīga aina.
„Mēs uzskatām, ka HIV preparāti (NRTI) veicina kļūdu uzkrāšanos mitohondrālajās DNS. Mēs varam novērot pārmaiņas mitohondrijos pēc desmit gadu ilgas NRTI terapijas, kas ir līdzīgas dabiskajām pārmaiņām divdesmit – trīsdesmit gadu garumā” – skaidro profesors Patriks Šinerijs.
Šodien nukleozīdos reversās transkriptāzes inhibitorus attīstītajās valstīs pamazām izstumj jaunas pretvīrusu preparātu klases, taču trešās pasaules valstīs NRTI loma ir ļoti liela, galvenokārt NRTI zemās cenas dēļ.
Pētnieki atzīmē, ka, neskatoties uz blakusparādībām, NRTI ir ļoti svarīgi un, neskatoties uz savām nepilnībām, tie ir glābuši un glābs daudzas dzīvības.
Profesors Patriks Šinerijs un viņa kolēģi uzskata, ka nepieciešami aktīvi pētījumi, lai atrastu aģentus, kas spētu veikt reparāciju vai samazināt mitohondrālās DNS bojājumus. Bez tam, ka minētie pētījumi palīdzēs cilvēkiem ar iedzimtām mitohondrālām saslimšanām, tie būs noderīgi arī cilvēkiem ar HIV, kuri ir saņēmuši NRTI agrāk, vai pašlaik lieto šīs klases preparātus.
Logged
Pages: [1]   Go Up