HIVPlus.LV AGIHAS.LV HIV.LV
Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Latvijas Krimināllikums par HIV  (Read 4123 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

and

  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 216
  • Status: HIV+
Latvijas Krimināllikums par HIV
« on: 26.08.2011 10:35:11 »

Krimināllikuma 133. pants

No 01.04.1999. līdz 30.06.2009.
133.pants. Inficēšana ar cilvēka imūndeficīta vīrusu
Par personas apzinātu inficēšanu ar cilvēka imūndeficīta vīrusu (CIV) — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem.

01.07.2009. stājas spēkā likuma jaunā redakcija:
133.pants. Inficēšana ar cilvēka imūndeficīta un B un C hepatīta vīrusu
Par personas apzinātu inficēšanu ar cilvēka imūndeficīta vīrusu vai B vai C hepatīta vīrusu — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

© likumi.lv
Logged

alexl

  • Offline Offline
  • Gender: Male
  • Posts: 173
Re: Latvijas Krimināllikums par HIV
« Reply #1 on: 05.10.2011 19:06:47 »

Teksasā HIV pozitīvam vīrietim tika piespriesti 35 gadi cietumā par to, ka viņš uzspļāva policistam. Saskaņā ar štata likumiem, HIV inficēta cilvēka spļāviens uz policistu tiek pielīdzināts „nāvējošam ierocim”, kaut siekalas nav lipīgas.
Mičiganas štatā HIV inficētais tika apsūdzēts bioterorismā par to, ka strīda laikā iekoda otram cilvēkam. Taču arī šajā gadījumā HIV netiek nodots.
Aijovas štatā vīrietim piesprieda 25 gadus ilgu ieslodzījumu par to, ka viņam bija sekss ar vīrieti, viņam nepasakot, ka ir HIV pozitīvs. Turklāt tika izmantots prezervatīvs, tādējādi partneris netika inficēts ar HIV. Šo faktu tiesnesis uzskatīja par otršķirīgu.
Vairāki politiķi–demokrāti ASV Kongresā iesnieguši likumprojektu, kas aicina atcelt visas kriminālās normas, kas ļauj 34 Amerikas štatos sodīt HIV pozitīvos pilsoņus.
Ja šo likumprojektu pieņems Pārstāvju palātā un Senātā, tad valdībai būs jāpārskata daudzi likumi, kas vēršas pret HIV inficētajiem kā federālā, tā vietējā līmenī. Pēc gada viņiem būs jāiesniedz atskaite, uz kuru pamatojoties, tamlīdzīgi likumi tiks pārstrādāti vai atcelti.
Likumprojekts pirmo reizi cenšas atcelt HIV inficēto kriminālu sodīšanu. Tagad likumi dažos štatos viņiem paredz ilgstošu ieslodzījumu cietumā, kam ir acīmredzams diskriminējošs raksturs.
Logged
Pages: [1]   Go Up